czwartek, 14 stycznia 2010

O samym projekcie Wyrwani z Letargu :)

Projekt „Wyrwani z letargu - Młodzieżowa Akademia Buntu to pierwsza oddolna inicjatywa kulturalna młodych ludzi by obudzić miasto z letargu. Inicjatywa skierowana do osób w wieku 16-29 lat.

Naszym celem jest wyrwanie młodzieży z letargu, ich aktywizację i obudzenie miasta z marazmu, nudy i narzekania, że nic się nie dzieje. Akademia obejmuje cykl spotkań i realizację warsztatów fotograficznych, teatralnych realizowanych w Miejskim Centrum Kultury oraz Liceum im. H . Sienkiewicza w Płońsku jak również realizowane akcje happeningowe w przestrzeni miejskiej. W warsztatach weźmie udział ok. 25-30 osób a wierzymy, że w akcje miejskie zaangażuje się większa społeczność Płońska.

Pierwsza z akcji inicjująca projekt to happening który polegać będzie na umieszczeniu na planszach wierszy, cytatów, pytań dotyczących buntu, wolności i wyborów człowieka. Plansze zostano umieszczone w ważnych punktach miasta takich jak Dworzec PKS, stadion, witryny sklepowe, drzewa , bramy itp. Działania takie jak warsztaty fotografii otworkowej, cyfrowej oraz teatralne będą realizowane w od 20 marca do 28 maja 2010 roku, najczęściej w weekendy. Całość działań zostanie zaprezentowana podczas Wystawy w „Galerii P” podsumowującej projekt, na która zaproszona zostanie cała społeczność Płońska. Realizacja projektu przyczyni się do aktywizacji młodych ludzi, szansę na ich integracje, spotkanie i wymianę doświadczeń i pozwoli zaangażować innych młodych ludzi do działań kulturalnych w Płońsku

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Zapowiada się fajny projekt ... Szkoda,że nie mieszkam w Płońsku bo warsztaty zapowiadają się interesująco...

Projekt "Wyrwani z letargu - Młodzieżowa Akademia Buntu" realizowany w ramach projektu "Młodzi Menedżerowie Kultury" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".
Projekt "Młodzi Menedżerowie Kultury" jest realizowany w ramach programu Akademia Orange.
Projekt "Wyrwani z letargu - Młodzieżowa Akademia Buntu" sfinansowano ze środków programu Akademii Orange.